Na ligę będzie się składało maksymalnie 8 rund. W poszczególnych rundach będą rozgrywane grupy oraz rozpisywane spadki i awanse na kolejne rundy. Na koniec otrzymamy końcową klasyfikację według której rozdamy nagrody.

Grupy pierwszej rundy następnego sezonu zostaną ustalone na podstawie wyników z ostatniej rundy sezonu bieżącego.

Np osoba, która zajmie pierwsze miejsce w G5 w ostatniej rundzie tego sezonu- następny sezon rozpocznie w G3.

Osoba, która zajmie czwarte miejsce w G5 w ostatniej rundzie tego sezonu- następny sezon rozpocznie w G7.

Mecze rozgrywamy do dwóch wygranych setów. Przy remisie po dwóch setach rozgrywamy trzeciego seta. Ewentualnie za obopólną zgodą można rozegrać super tie-breaka, przy czym wynik zostanie zapisany jako 7-6 dla zwycięzcy. Przy braku czasu można również umówić się na dokończnie meczu w innym terminie. Można także w trakcie meczu przy małej ilości dostępnego czasu, umówić się, że np trzeciego seta gramy od stanu 2-2. W miesiącach zimowych dopuszczalne jest również zakończenie meczu remisem, jeśli czasu nie wystarczy na rozegranie choćby super tie-breaka. Kwestia dogadania się pomiędzy graczami.

100zł- singiel + debel

płatne na numer konta : 43 2490 0005 0000 4000 1931 4877 z opisem - liga KLT, imię, nazwisko, kategoria

Kryteria miejsc w grupach:
1 liczba zwycięstw
2 liczba rozegranych meczów (np 2:1>2:0)
3 stosunek setów w/p (np 3:5>2:4, 5:3<4:2)
4 stosunek gemów w/p.
5 H2H pomiędzy zainteresowanymi w przypadku remisu w powyższych.

Kryteria miejsc w tabeli końcowej przy takiej samej liczbie punktów są takie same jak kryteria miejsc w grupach.

4. 0

W przypadku podziału G8 na G8a i G8b-zwycięzcy grup G8a i G8b grają mecz barażowy o 1 i 2 miejsce w G8. Zawodnicy z drugich miejsc w G8a i G8b grają mecz o 3 i 4 miejsce w G8. Zawodnicy z trzecich miejsc w G8a i G8b grają mecz o 5 i 6 miejsce w G8.

Ze względu na rotacje składu ligi, kontuzje, dołączanie nowych graczy itp- ilość zawodników oraz zasady awansów i spadków w dwóch ostatnich grupach mogą się zmieniać w trakcie sezonu z rundy na rundę.

Zwycięzcy grup, którzy wygrają wszystkie swoje mecze- otrzymają 1 punkt dodatkowo. Mecze muszą być rozstrzygnięte na korcie, nie poprzez walkower. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, kiedy w danej grupie zawodnik (zawodnicy) nie rozegra na korcie żadnego meczu (odda wszystkie mecze walkowerem). Wtedy zwycięzca grupy bez porażki- również otrzyma punkt dodatkowo.

Ligę kobiet rozgrywamy systemem: każda z każdą, bez rewanżów.

Kryteria miejsc w tabeli:
2 liczba rozegranych meczów
3 stosunek setów w/p

Ligę deblową rozgrywamy systemem: każdy z każdym, bez rewanżów. Za umawianie się na mecze odpowiedzialni są kapitanowie- osoby zapisywane jako pierwsze w parach.